Category Archives: Ziņas

Cat from Japan koncerts 7.septembrī

Beidzot ikgadējajā noskaņu un pāŗdomu piesātinātajā post-rock/ post-metal/ psychedely saietā/festivālā ir uzaicināts spēlēt arī Cat from Japan. Ko lai vēl te piebilst – tā ir īstā atmosfēra, īstā koncepcija un te jābūt arī Tev – īstajam klausītājam! Kopumā 5 dažādas grupas. Izstaipām kājas pirms ziemas miega un satiekamies:

7. septembrī (piektdien)
plkst ~ 22:00 (sākums 19:00)
NABAKLAB (Zigfrīda Annas Meirovica bulv 12, Vecrīga)
Ieeja Ls 3

Dāvja Drazdovska fotoizstāde

Otrdien, 28.augustā, plkst.17:00 Tabakas fabrikā (Miera ielā 58) starptautiskā teātra festivāla „Homo Alibi: recycled” ietvaros notiks fotoizstādes [cilvēks:daba] atklāšana, uz kuru aicināts ikviens interesents. Izstādi veidojusi biedrība „homo ecos:” sadarbībā ar fotogrāfu Dāvi Drazdovski, un tas ir stāsts par cilvēka, vides un klimata mijiedarbību un tās sekām. [cilvēks:daba] ir fotogrāfa un vides organizācijas kopīgi veidots stāsts par to, ka klimata pārmaiņas notiek tepat blakus, Latvijā, un tās attiecas ne tikai uz ierastajiem vides elementiem – zemi, gaisu un ūdeni, – bet arī uz cilvēku.

Izstāde Tabakas fabrikas telpās ikvienam būs pieejama no 28.augusta līdz 1.septembrim no 15:00 līdz 18:00.

Saeimas atbilde par Creative Commons licenču ieviešanu Latvijā

Esam saņēmuši Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas atbildes vēstuli uz biedrības 15.jūnija vēstuli par Creative Commons ieviešanu Latvijā. Komisija Our Fire priekšlikumus izskatīšot kopā ar pārējiem priekšlikumiem pēc priekšlikumu par grozījumiem Autortiesību likumā iesniegšanas termiņa beigām 2012.gada 28.septembrī.

Esam jau saņēmuši Kultūras ministrijas atbildi pēc būtības.

Kultūras ministrijas atbilde par Creative Commons licenču ieviešanu Latvijā

Esam saņēmuši Kultūras ministrijas atbildi uz biedrības 15.jūnija vēstuli par Creative Commons jeb Radošās kopienas licenču ieviešanu Latvijā.

Kopumā pozitīvi ir vērtējams fakts, ka KM ir informēta par Creative Commons licencēm kā tādām, kā arī veic izpēti minētajā jautājumā. Tomēr vienlaikus bažas rada, mūsuprāt, pārāk lielas rūpes par kolektīvā pārvaldījuma organizāciju administratīvo izmaksu iespējamo palielināšanos CC ieviešanas gadījumā. Uzskatām, ka tas nav pietiekams pamats autoru tiesisko interešu ierobežošanai.

Vienlaikus KM norāda arī uz vairākām, mūsuprāt, pamatotām problēmām, par kurām nepieciešama izvērstāka diskusija.

Pateicamies KM par sniegto atbildi un gaidīsim arī atbildīgo Saeimas komisiju viedokli.

Tikmēr aicinām autorus negaidīt uz likumdevēja tikšanu līdzi laikam un jebkurā gadījumā publicēt savus darbus ar Creative Commons licencēm, pat ja Latvijā to lietošana pēc būtības ir tiesiski ierobežota. Uzskatām, ka, jo vairāk autori un to darbu izmantotāji lietos CC licences, jo grūtāk likumdevējam būs to neņemt vērā.

Pielikumā Kultūras ministrijas 2012.gada 19.jūlija vēstule uz 3 lapām (KMvestule_2734.pdf).

Dažas ziņas

  • Esam finiša stadijā ar dokumentālo īsfilmu par psihiski slimo personu integrāciju sabiedrībā.
  • Ievas doktora disertācijas izstrādes dēļ uz nenoteiktu laiku atlikta mājaslapas izstrāde par čigāniem Latvijā.
  • Nav bijis laika izstādāt vietni autoriem, lai gan puse gatava. Iespējams, līdz rudenim to dabūsim gatavu.

Kopumā šis laiks ir bijis ļoti darbīgs un aizņemts, ļoti daudz laika aizņēma un aizņem dokumentālās īsfilmas sagatavošana (būs uz 40 minūtēm).
Ceram biedru kopsapulcē šomēness saorganizēties.

p.s. Kaut kad uzliksim lapā biedrības gada pārskatu. Nekā daudz jau tur nav, finanses pa nullēm.

Šobrīd izstrādē esošie projekti

Pašlaik esam dažādās stadijās šādu projektu īstenošanā (varbūt vēl citu):

1. Mājaslapa un resursu vietne par čigāniem Latvijā.

  • Mājaslapas ideja – cilvēkarhīvs. Dažādi cilvēki ar savu zināšanu un prasmi no sērijas „ko tu proti” (audio, video, teksti, bildes) + bio + cilvēka foto. Pamatā lapa domāta „čigānu balsīm”, bet ir arī otra puse ar citiem resursiem – saitēm, pētījumiem, statistikām, normatīvajiem aktiem, diskusijām utt.

2. Dokumentālā filma par vienu no sabiedrības robežgrupām – sadarbībā ar studiju Elm Media. Šobrīd par šo vairāk neatklāsim.

3. Resursu vietne autoriem ar dažādiem līgumiem un citiem tiesiskiem padomiem autortiesību jomā.

4. Otrā eksperimentālā īsfilma veltīta Angelus Silesius. Sižets gatavs, filmēsim Andrejsalā, kad būs nedaudz siltāks.